Po operacji, kontuzji, urazie

Na czym polega, dla kogo jest?

Metoda Pilates

Młoda mama

W ciąży

Masz 40+ i potrzebę innego ruchu

Problemy ze stawami

Odczuwasz napięcia

Kłopoty z kręgosłupem szyjnym, piersiowym, lędźwiowym

Metoda PILATES

PILATES to unikalna metoda ćwiczeń stworzona przez Josepha Pilatesa ponad 100 lat temu. Tajemnica sukcesu tej metody tkwi w połączeniu treningu ciała i umysłu - opiera się bowiem na świadomym, kontrolowanym ruchu poprzez zaangażowanie umysłu oraz włączenie siły oddechu. Mówi się, że Pilates to mądra, dojrzała forma ruchu dla myślących ludzi, że do Pilatesa trzeba dojrzeć. Dlatego też Pilates to mądry, bezpieczny i efektywny system ćwiczeń – najzdrowszy bo polecany przez ortopedów i fizjoterapeutów.

To jedyna forma treningu, która skupia się na wzmacnianiu mięśni kręgosłupa, mięśni głębokich brzucha oraz mięśni dna miednicy (tzw. mięśni środka), które odpowiadają za stabilizację kręgosłupa i utrzymanie kręgosłupa w prawidłowym ułożeniu na co dzień. Ćwiczenia Pilates pozwalają na rozluźnianie zbyt napiętych mięśni a wzmacnianie tych osłabionych przez co budujemy tzw. równowagę mięśniową.  To z kolei niweluje ból i dyskomfort pleców czy kręgosłupa, który tak często towarzyszy nam na co dzień.

Z wiekiem kręgosłup traci swoją elastyczność, a my stajemy się coraz bardziej usztywnieni mając coraz mniejszy zakres ruchów w stawach, co odczuwamy w prostych codziennych czynnościach. Współczesny świat wymaga od nas bardzo dużo – szybkie tempo życia, stres, siedzący tryb życia, nieprawidłowa postawa i ciągłe napięcia. Obecnie, już trzy czwarte Polaków cierpi na schorzenia kręgosłupa, za tym idzie ból, ograniczenie ruchu i dyskomfort życia.

                  Trening Pilates przynosi szybko widoczne efekty. Jak mawiał sam Joseph Pilates:                       

„po 10 sesjach poczujesz różnicę, po 20 zobaczysz różnicę, a po 30 będziesz mieć nowe ciało”   

Pilates jest odpowiedzią na problemy współczesnego czlowieka.     

"Ruch może zastąpić wiele leków, ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu„

Pilates jest właśnie dla Ciebie!

Unikalny program ćwiczeń, indywidualne podejście, pasja, wiedza i profesjonalizm!

Właśnie urodziłaś dziecko, pragniesz wrócić do formy, w efektywny sposób popracować nad  osłabionymi przez ciążę i poród mięśniami. Właściwe ćwiczenia mięśni dna miednicy oraz mięśnia poprzecznego brzucha połączone z oddechem są kluczowe dla młodych mam. Pracujemy nad prawidłową postawą często zaburzoną w czasie ciąży a niezwykle ważną dla utrzymania zdrowego kręgosłupa. 

Jesteś w ciąży i potrzebujesz odpowiedniego jak na ten czas ruchu – bezpiecznego i pozwalającego utrzymać prawidłową postawę ciała i pozycję kręgosłupa. Chcesz zapobiegać dolegliwościom ciążowym takim jak ból kręgosłupa, napięcia czy obrzęki. W tym czasie potrzebujesz ćwiczeń mięśni głębokich  oraz mięśni dna miednicy, które należy odpowiednio przygotować do porodu - zarówno wzmacniać jak i umiejętnie rozluźniać gdyż tylko tak przygotowane mięśnie pomogą Twojemu maluszkowi prawidłowo przyjść na świat a Twojemu ciału szybciej wrócić do formy po porodzie.

Chcesz być aktywna i w dobrej formie, chcesz ćwiczyć ale czujesz potrzebę innej aktywności ruchowej niż tradycyjny fitness. Być może potrzebujesz uważnego treningu, który zapewnia kontakt z własnym ciałem, holistyczną pracę nad wszystkimi partiami mięśniowymi, rozluźnienie.

Odczuwasz sztywność i ograniczenia ruchu w stawach, być może masz już zwyrodnienia. Powodem jest najczęściej siedząca pozycja oraz brak regularnego ruchu na co dzień - nieporuszany staw nie jest właściwe naoliwiony gdyż nie produkuje błony maziowej, przez co sztywnieje. Każdy staw, aby był zdrowy potrzebuje funkcjonalnych ćwiczeń we wszystkich zakresach ruchu (wyprost, otwarcie, rotacja).

Spędzasz dzień w pozycji siedzącej. Odczuwasz sztywność ciała, napięcia, masz przykurczone i bolesne miejsca w całym ciele –  zdecydowanie potrzebujesz tzw. naturalnego stretchingu powięziowego, który przynosi rozluźnienie i elastyczność mięśni.

Jesteś po kontuzji, urazie lub nawet po operacji, być może za Tobą również rehabilitacja, pragniesz powrócić do pełnej formy fizycznej w bezpieczny i zdrowy sposób lub nawet nie możesz już kontynuować intensywnego, forsownego sportu jak do tej pory. Musisz sobie zdawać sprawę, że brak odpowiednich ćwiczeń po operacji, zwiększa ryzyko ponownej operacji.

Skarżysz się na dolegliwości związane z kręgosłupem szyjnym, piersiowym czy lędźwiowym. Odczuwasz ból, dyskomfort pleców lub masz już zdiagnozowane schorzenie (np. dyskopatia czy choroba zwyrodnieniowa). Ćwiczenia kręgosłupa są wskazane aby zapobiegać nawrotom czy postępowi choroby - konieczne są ćwiczenia mobilizujące i uelastyczniające kręgosłup jak również ćwiczenia wzmacniające mięśnie odpowiedzialne za stabilizację kręgosłupa.

PILATES w ProSSto to terapia ruchem dla każdego, kto potrzebuje profesjonalnego, specjalistycznego, indywidualnego podejścia nakierowanego na zdrową i prawidłową pracę narządów ruchu (kręgosłup, stawy, mięśnie).

Pilates w ProSSto to zajęcia dla osób w każdym wieku, dla kobiet i mężczyzn, odpowiadający wszystkim potrzebom związanym z budowaniem prawidłowej postawy, prawidłowego poruszania się oraz ze zdrowym układem kostno-stawowym:

 

Dla kogo?

ProSSto Pilates i Zdrowie  -  ul. Kasprowicza 54, 01-871 Warszawa, Metro Stare Bielany  -  info.prossto@gmail.com  -  602 311 445

Copyright®ProSSto All rights reserved